Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Katany Szczytno startujący w Akademickich Otwartych Mistrzostwach Politechniki Białostockiej w Judo. Nasi judocy na podium wchodzili dziesięciokrotnie.

Uczeń przerósł mistrza

Sygnał do walki swoim podopiecznym dał trener Jacek Szewczak, który w kategorii otwartej pokonał ważącego około 130 kg Daniela Judyckiego i zajął 1. miejsce. Szewczak wystartował również w wadze 100 kg. Po trzech zwycięskich walkach trafił w finale na swojego podopiecznego Michała Lisickiego, z którym przegrał. Michał Lisicki wystąpił również w kategorii 90 kg i zajął w niej 3. miejsce. Nie były to jedyne miejsca na podium zawodników Katany. Na podium stawali: Mateusz Korszeń, zwycięzca kat. 81 kg, Karolina Kwiecień ( 2 razy 2. miejsce w kat. 63 i 70 kg), Anna Sikora ( 2. miejsce w kat. 57 kg), Aleksandra Łaskarzewska (3. miejsce w kat. 63 kg) oraz Wojciech Stępniak (3. miejsce w kat. 90 kg)