Tadeusz i Michał Dymerscy sięgnęli w miniony weekend po złote medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters w Judo, które odbyły się w podwrocławskiej Sobótce.

Udana sobota w Sobótce

Na starcie stanęło łącznie 120 zawodników z Polski, Węgier, Czech, Austrii i Niemiec. Na matach walczyło wielu medalistów mistrzostw świata i Europy, nie zabrakło także byłych uczestników igrzysk olimpijskich. W najmłodszej kategorii M 1 klasą dla siebie był Michał Dymerski, który w wadze do 100 kg wygrał cztery walki i pewnie sięgnął po złoto. Warto dodać, że szczytnian startował z zszywaną kilka dni wcześniej wargą.

Na najwyższym stopniu podium stanął także ojciec Michała Dymerskiego, Tadeusz, startujący w połączonych kategoriach M6 i M7. W pierwszej walce jego przeciwnik się poddał, w drugiej mieszkaniec naszego miasta wygrał przez rzut i założenie dźwigni. „Wystarczyło” to do zdobycia tytułu mistrzowskiego. - Nie tak łatwo zdobyć ten medal. Na matach byli prawie sami zawodowcy – Tadeusz Dymerski mówi o wysokim poziomie mistrzostw. Nestor szczycieńskiego judo zachęca zawodników uprawiających tę dyscyplinę w przeszłości do powrotu na matę. - Już przekonałem dwie osoby – chwali się „Kurkowi”. Treningi – także młodszych zawodników - odbywają się we wtorki i czwartki w hali sportów walki w WSPol (godz. 15.00).

***

Tydzień wcześniej w Olsztynie walczyli młodzi judocy ze Szczytna, biorący udział w III Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Młodzików w Judo - Memoriale im. Józefa Matrackiego. W mistrzostwach wzięło udział 44 judoków z 11 klubów z całego kraju. Reprezentanci szczycieńskiej Gwardii zdobyli 3 medale. W kategorii wagowej do 36 kg mistrzynią Olsztyna została Maja Brumer. Tytuły wicemistrzowskie zdobyły: w kategorii wagowej do 40 kg- Ewa Rydzewska, w kategorii wagowej do 57 kg - Patrycja Dąbrowska. Jakub Skrocki, startujący kategorii wagowej do 42 kg, był piąty.