Dwoje młodych bokserów Gwardii Szczytno zajęło pierwsze miejsca w międzynarodowym turnieju bokserskim w Gdyni.

Udany turniej w Gdyni
Reprezentanci Gwardii Szczytno wrócili z Gdyni z pięcioma medalami

W minionym weekend pięściarze klubu Gwardii Szczytno wzięli udział w X memoriale im. Brunona Bendiga w Gdyni. W pojedynkach z zawodnikami z Polski i z zagranicy osiągnęli następujące wyniki:

Maja Skwiot zajęła pierwsze miejsce, wygrywając walkę finałową na punkty 3:0. Zwyciężył w swojej wadze także Kacper Czyżman, pokonując w finale na punkty zawodnika z CKB Ciechanów Kewina Prusika. Kordian Cichowski zajął drugie miejsce, przegrywając z Jakubem Pleszewiczem ze Starogardu Gdańskiego, i wygrywając z Maciejem Szwindowskim z Wisły Tczew. Także drugie miejsce zajął Karol Lisiewicz. W finale nieznacznie przegrał 2:1 z Jakubem Sumiłą z CKB Ciechanów, Marcel Bogdański również był drugi przegrywając w finale na punkty z mistrzem Czech oraz aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Tomasem Glovcikiem.

Trener Gwardii Szczytno Marcin Bogdański jest zadowolony z występu swoich podopiecznych. - Walki były bardzo wyrównane, a turniej bardzo dobrze obsadzony zawodnikami z tytułami sportowymi. Z Czech przyjechało 5 mistrzów tego kraju, a z Ukrainy podwójny mistrz  Europy. Poza turniejem zawodnicy stoczyli dodatkowo sesje sparingowe. Bardzo dobrze spisali się Kordian Cichowski i Marcel Bogdański, który toczył boje z mistrzem Europy z 2021 i 2022 roku Ukraińcem Ivanem Bezuhlyjem – powiedział trener.