Daleki wyjazd na międzynarodowy turniej do Holandii zakończył sukcesem judoków ze Szczytna. Zawodnicy Gwardii i Katany-Novum wrócili z kraju tulipanów z workiem medali.

Międzynarodowy turniej w Dalfsen zgromadził na starcie ponad 500 uczestników z 14 krajów. Zawodnicy ze Szczytna spędzili w autokarze około 35 godzin, ale z wyjazdu mogą być zadowoleni.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach od dzieci do seniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcel Malon z Katany (27 kg). Srebro wywalczyli: Maja Rykowska (Gwardia, 44 kg), Jakub Koźlicki (Gwardia, 30 kg), Antoni Skowroński (Katana, 42 kg) i jedyny senior w tej stawce – Jacek Szewczak (Katana, 90 kg). Zajęciem trzeciego miejsca mogą się pochwalić: Agata Kosińska (Gwardia, 70 kg), Kacper Maroszek (Gwardia, 81 kg), Zofia Rykowska (Gwardia, 40 kg), Gaspar Święciński (Katana, 37 kg), Olaf Ostaszewski (Katana, 55 kg), Kamil Zapadka (Katana, 65 kg). Miejsca blisko podium zajęli: Bartosz Kukliński, Martyna Mróz, Aleksander Mróz, Wiktor Dodajewski (wszyscy Gwardia) oraz Piotr Szewczak, Zuzanna Kania, Tymoteusz Stachula i Wiktor Nasierowski (wszyscy Katana).

- Turniej stał na wysokim poziomie, szczególnie w starszych kategoriach wiekowych – stwierdza szkoleniowiec Gwardii Tadeusz Dymerski.

-Kolejny raz pokazaliśmy, że jesteśmy mocni w grupach dziecięcych. Praca moja i trenera Gwardii idzie w dobrym kierunku i daje nam wiarę w przyszłość sportów walki w Szczytnie – podsumowuje trener Katany-Novum Jacek Szewczak.