Burmistrz Krzysztof Mańkowski i wojewoda Artur Chojecki podpisali wreszcie umowę na dofinansowanie nowych miejsc żłobkowych w ramach programu Maluch +. Na otwarcie mającego liczyć 24 dzieci oddziału, trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Umowa na żłobek wreszcie podpisana
Do podpisania wyczekiwanej umowy pomiędzy wojewodą Arturem Chojeckim (z prawej) a burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim doszło we wtorek

Wyczekiwana przez rodziców dzieci żłobkowych i władze miasta umowa w ramach programu Maluch+ na dofinansowanie kolejnych miejsc żłobkowych została wreszcie podpisana. Na konto miejskiego samorządu wpłynie 976 812 zł, co stanowi ponad 95% wszystkich kosztów inwestycji. Szczytno znalazło się w pierwszej czwórce samorządów z Oleckiem, Nidzicą i Barczewem, które w miniony wtorek podpisały umowy. - Tak więc już wszystko mamy: dofinansowanie, wykonawcę i w czwartek ruszamy z robotami. Proszę jeszcze tylko o chwilę cierpliwości rodziców dzieci żłobkowych – apeluje burmistrz Krzysztof Mańkowski. Przypomnijmy, że nowy oddział żłobkowy mieszczący się w przedszkolu „Promyczek” ma liczyć 24 maluchów. Według wcześniejszych zapowiedzi włodarza, miał ruszyć z początkiem września, ale plany te pokrzyżowało opóźnienie związane z podpisaniem umowy z wojewodą. Wykonawca, który został wyłoniony już lipcu, na przeprowadzenie robót ma dwa miesiące.

(kee)