W minioną sobotę w kościele pw. Andrzeja Boboli w Świętajnie odbył się jubileuszowy koncert chóru „Pasjonata” zatytułowany „Pop Oratorium do Miłosierdzia Bożego”.

Urodzinowy koncert
Podczas koncertu chórowi „Pasjonata” towarzyszył zespół „Lumen” z Poznania

Niezwykły, godzinny koncert dla zgromadzonej widowni dał w minioną sobotę chór „Pasjonata” wraz z zespołem „Lumen” z Poznania. - Kto śpiewa, dwa razy się modli. Ten koncert to niezwykłe misterium, które dotyczy tajemnicy Bożego Miłosierdzia - mówił ks. Józef Midura.

Dyrygent chóru Joanna Gawryszewska wręczyła każdemu z chórzystów po róży, dziękując i wyrażając radość, że jest z „Pasjonatą” od samego początku. Ona z kolei usłyszała wiele ciepłych słów i podziękowań od zgromadzonych gości i chórzystów. - Pani Joanna tworzy świetną atmosferę, dzięki której chce się śpiewać – komplementował ją Jan Lisiewski w imieniu chórzystów.

Wójt Alicja Kołakowska dziękowała chórowi, że przez te wszystkie lata jego członkowie promują gminę Świętajno i powiat szczycieński. Zapowiedziała, że w prezencie od władz samorządowych chór otrzyma ubrania krótkie i długie. Wójt wręczyła też podziękowania byłym chórzystom oraz osobom, które w ciągu 10 lat zaznaczyły w nim swoją obecność.

Dyrygent chóru Joanna Gawryszewska usłyszała wiele ciepłych słów i podziękowań od chórzystów z zaproszonych gości

Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie Barbara Rytwińska wręczyła odznaki srebrne i brązowe dla zasłużonych chórzystów:

Odznaka h onorowa srebrna: Tadeusz Łubiński, Jan Lisiewski.

Odznaka honorowa brązowa: Iwona Breńska, Justyna Żarnoch, Jolanta Folwarska, Mieczysław Lisiewski, Janusz Częścik, Lucyna Częścik, Marek Czajka, Teresa Górska, Marek Szostak, Justyna Woźniak, Mirosława Żyra, Ewa Rokicka, Regina Magdaleńska, Halina Jarosińska, Barbara Gąska, Barbara Skonieczna, Małgorzata Krzyżewska, Aneta Parda, Agnieszka Kozłowska, Genowefa Szostak.

Pozostali chórzyści otrzymali listy gratulacyjne od starosty i przewodniczącego Rady Powiatu.

AK