To, co nie udało się dwa lata temu, powiodło się teraz. Starostwo podjęło decyzję o kupnie dawnej nieruchomości „Ruchu” na ul. Pola, do której przeprowadzi się Powiatowy Urząd Pracy. - Dla nas to wymarzone miejsce, nie ma w Szczytnie drugiego takiego odpowiadającego naszym potrzebom – cieszy się dyrektor szczycieńskiego PUP Jan Dąbrowski.

Urząd pracy zmieni siedzibę

CO SIĘ ODWLECZE ...

Co się odwlecze, to nie uciecze – to znane przysłowie sprawdziło się w przypadku dawnej nieruchomości „Ruchu” na ul. Pola 4. Powiat miał na nią chrapkę już od dawna. Kiedy jednak w 2009 roku odbył się przetarg na obiekt, samorząd minimalnie przegrał ze spółką „Eskulap”, która planowała utworzyć tam swoją przychodnię. Wylicytowała wówczas 801 tys. złotych. Ostatecznie jednak zamierzenia „Eskulapa” nie doszły do skutku i ten postanowił sprzedać budynek. Pierwsza próba się nie udała. Powiodło się to dopiero kilka tygodni temu. W grudniu Zarząd Powiatu podjął uchwałę o zakupie nieruchomości na ul. Pola za 722,5 tys. złotych. W jej skład wchodzi działka o powierzchni 27 arów zabudowana budynkiem magazynowo-biurowym liczącym 1332 m2 oraz garażem. Po adaptacji nową siedzibę znajdzie tu Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. Dyrektor Jan Dąbrowski nie kryje radości: - To dla nas wymarzone miejsce. Nie ma w Szczytnie drugiego takiego, które odpowiadałoby naszym potrzebom – mówi.

KONIEC CIASNOTY

Obecna siedziba PUP na ul. Ogrodowej, mimo że niedawno przeszła remont, uniemożliwia realizację standardów określonych przez ministerstwo pracy. Główny jej mankament to niewystarczająca powierzchnia. - Jest tak ciasno, że nie możemy przyjąć już ani jednego pracownika. W innych urzędach pracuje więcej osób w stosunku do liczby obsługiwanych mieszkańców – tłumaczy dyrektor. Obecny obiekt jest też niefunkcjonalny. Odwiedzający go interesanci muszą się przemieszczać po różnych piętrach. W nowej siedzibie byliby obsługiwani tylko na parterze. W części magazynowej o powierzchni 500 m2 mają powstać m. in. sale poradnictwa zawodowego. Nie brak tam także miejsca na szkolenia dla bezrobotnych. Są też inne plusy.

- Na Ogrodowej nie ma praktycznie parkingu, a na Pola jest on ogromny – mówi Jan Dąbrowski. Przeprowadzka nastąpi jednak nie wcześniej niż na początku 2013 roku. Tyle czasu pochłonie adaptacja obiektu na potrzeby urzędu.

- W styczniu ogłosimy przetarg na wykonanie dokumentacji, a najprawdopodobniej w połowie roku na roboty budowlane – zapowiada starosta Jarosław Matłach.

(ew)