Reklama

Węgiel

Uczniowie z kilku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu województwa przez dwa dni utrwalali na rysunkach i obrazach uroki Szczytna. Zwieńczeniem ich prac jest wystawa w Miejskim Domu Kultury.

W jesiennych barwach

Jesień to pora sprzyjająca twórczości plastycznej na łonie natury. Tym bardziej, kiedy jest tak pogodna i ciepła jak ta tegoroczna. Piękną aurę wykorzystali uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, którzy spotkali się w Szczytnie na I Wojewódzkim Konkursie Plenerowym Ośrodków i Szkół Specjalnych pod hasłem "Barwy Warmii i Mazur". Oprócz gospodarzy, wzięli w nim udział gimnazjaliści z placówek w Olsztynie i Miłakowie. Młodzi miłośnicy malowania i rysowania przez dwa dni (29-30 września) uwieczniali najbardziej charakterystyczne miejsca w Szczytnie. Podzieleni na grupy uczniowie malowali plażę miejską, Chatę Mazurską oraz ruiny zamku krzyżackiego. Wyposażeni w sztalugi i nieodzowny każdemu plastykowi sprzęt, wzbudzali ciekawość przechodniów, którzy podpatrywali ich poczynania.

- Dzięki plenerowi uczniowie udoskonalają swój warsztat pracy, poznają nowe techniki malarskie, no i mają szansę na podwyższenie oceny z plastyki - mówi inicjatorka przedsięwzięcia, nauczycielka SOSW w Szczytnie Urszula Ślusarek.

Uczestnicy pleneru mieli też okazję, by lepiej poznać Szczytno i okolice. Podczas pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Mazurskie, a drugiego gościli w ośrodku "Łoś" na Kobylosze. Podsumowaniem dwóch dni pracy uczniów była wystawa w Miejskim Domu Kultury, podczas której autorzy rysunków i obrazów otrzymali nagrody oraz dyplomy. Jak zapowiadają organizatorzy z SOSW w Szczytnie, podobne plenery będą się odbywać co roku. Liczą też na to, że z czasem znacznie powiększy się grono uczestniczących w imprezie szkół i ośrodków.

(ew)

2006.10.04