Po długich negocjacjach w końcu udało się otworzyć jedno z najbardziej oczekiwanych połączeń.

W końcu Niemcy
Władze województwa i przedstawiciele Wizz Air są przekonani, że nowy kierunek szybko zyska popularność wśród pasażerów podróżujących w celach zarówno biznesowych jak i turystycznych

Na konferencji zorganizowanej w Olsztynie ogłoszono, że już od 14 maja bieżącego roku, operujący z lotniska w Szymanach Wizz Air otworzy nowe połączenie. Tym razem będzie to Dortmund, największe miasto Zagłębia Ruhry, rejonu, który jest zamieszkiwany przez bardzo dużą liczbę Polaków. Na początku samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki). Maszyna wystartuje z Dortmundu o 9:15, by wylądować w Szymanach o 10:55. Z kolei w drogę powrotną samolot wyruszy o 11:46. Atrakcyjnie zapowiadają się ceny biletów, które zaczynają się od 59 zł.

Wizz Air jest zadowolony z frekwencji na drugim obsługiwanym przez siebie połączeniu z Szyman do Londynu. Efektem tego jest zapowiedź pojawienia się dodatkowych lotów w tym kierunku. Już od 25 kwietnia połączenie będzie wykonywane także w środy (aktualnie poniedziałki i piątki).

Łukasz Łogmin