SZCZYTNO: Kulisy owianej tajemnicą szkoły w Starych Kiejkutach

W BIBLIOTECE O SZKOLE SZPIEGÓW

W piątek 24 października o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się promocja książki Piotra Pytlakowskiego pt. „Szkoła szpiegów”. Jest to opowieść poświęcona owianej tajemnicą polskiej szkole szpiegów w Starych Kiejkutach. Piotr Pytlakowski od 1997 roku związany z tygodnikiem „Polityka”, zajmuje się dziennikarstwem śledczym i problematyką kryminalną. Laureat nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze w 1999 roku.

SZCZYTNO: Teatr Wierszalin w Miejskim Domu Kultury

BÓG NIŻYŃSKI

W czwartek 23 października o godz. 18.00 w MDK-u wystawiony zostanie spektakl „Bóg Niżyński” w wykonaniu Teatru Wierszalin z Supraśla. Przedstawienie było wielokrotnie nagradzane na konkursach i festiwalach teatralnych.

UWAGA! DLA CZYTELNIKÓW „KURKA” MAMY DWA DARMOWE BILETY NA SPEKTAKL. OTRZYMAJĄ JE DWIE PIERWSZE OSOBY, KTÓRE PRZYJDĄ DO REDKACJI Z AKTUALNYM WYDANIEM GAZETY.

WIELBARK: Dzień Seniora w Gminnym Ośrodku Kultury

JESIEŃ, ACH, TO TY!

W niedzielę 26 listopada o godz. 18.30 w wielbarskim GOK-u odbędzie się wieczór z okazji Dnia Seniora oraz program artystyczny pod tytułem „Jesień, ach, to Ty”. Wstęp wolny.

SZCZYTNO : Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego

PREZENTACJA DOROBKU STOWARZYSZEŃ

W piątek 24 października o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędą się Targi Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego. Zbiegają się one z obchodami 10-lecia Stowarzyszenia „Trzy pokolenia”. W programie: przedstawienie „Żabula” w wykonaniu aktorów Teatru Niezależnego, spotkanie robocze organizacji pozarządowych nt. „Dziś i jutro ngo w powiecie szczycieńskim”, prezentacja dorobku organizacji pozarządowych, dyskusja nt. zmian ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, spotkanie międzysektorowe przedstawicieli samorządu, ngo i świata biznesu, występy artystyczne.

Oprac. (ew)