Dwa pierwsze miejsca zdobyli w swoich kategoriach podopieczni Anny Jesień podczas Mityngu Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego. Jeszcze lepiej spisali się na zawodach w Olecku gdzie odnieśli sześć zwycięstw.

W powiększonym składzie
W Olsztynie podopieczni Anny Jesień zanotowali dwa zwycięstwa, w Olecku aż siedem razem stawali na najwyższym stopniu podium

We wtorek 3 maja na stadionie UWM w Olsztynie zainaugurowano sezon lekkoatletyczny na Warmii i Mazurach. W zawodach wystąpiło 21 zawodniczek i zawodników z klubu LKS Masuria Jęcznik.

Najlepiej z nich spisali się Oliwia Czaplicka w biegu na 60 m i Nikodem Pisarski (U14) na 100 m, którzy wygrali swoje konkurencje. Na trzeciej pozycji uplasowali się Filip Dąbkowski (U16) na 60 m i Gaweł Milewski (U 16) na 200 m. W biegu na 100 m w kategorii U16 Adrian Sędziński, Gaweł Milewski i Filip Dąbkowski zajęli odpowiednio miejsca 5., 7. i 8. Natomiast debiutująca w barwach Masurii Milena Godlewska (U12) była na 60 m dziewiąta. Biegnąca po raz pierwszy w sztafecie 4x100 m drużyna w składzie: Roksana Jóźwicka, Oliwia Czaplicka, Malwina Burdyńska, Daria Nagórska była siódma.

MEDALOWO W OLECKU

Kilka dni później wyjątkowa liczna grupa – 20 zawodników reprezentujących Masurię wystąpiła na 2. Memoriale Romualda Wojnowskiego. Większość z nich poprawiła rekordy życiowe i przywiozła ze sobą medale. W tym roku reprezentacja klubu została zasilona znaczną grupą młodych adeptów lekkiej atletyki z Wielbarka.

Miejsca na podium zajęli:

I - Kornelia Sokołowska (U-20) – 400m, Nikodem Pisarski (U-14) - 100m i 200m, Malwina Burdyńska (U-14) – 200m, Gaweł Milewski (U-16) -– 600m, Sztafeta 4x100mK (Roksana Jóźwicka, Oliwia Czaplicka, Maja Pyć, Daria Nagórska), Sztafeta 4x100mM (Adrian Sędziński, Filip Dąbkowski, Filip Wojciechowski, Gaweł Milewski)

II

Kornelia Sokołowska (U-20) – 100m, Zuzanna Brzdonkiewicz (U-20) – 400m, Daria Nagórska (U-16) – 100m i 300m, Miłosz Niksa (U-14) – 200m, Wiktor Morawski (U-14) – 300m, Sztafeta 4x100mK (Nikola Roman, Ania Miłkowska, Maja Olender, Malwina Burdyńska), Sztafeta 4x100m M (Miłosz Niksa, Gabriel Kosiński, Wiktor Morawski, Nikodem Pisarski)