Na boiska wrócili IV-ligowcy, w najbliższy weekend dołączyć do nich mają drużyny występujące w klasie okręgowej. Tak, po naradzie z klubami, zdecydował Warmińsko-Mazurski ZPN.

Wiele związków wojewódzkich przełożyło start w niższych ligach na później – lub wznowione już rozgrywki przerwało. Powodem są oczywiście rządowe obostrzenia i lęk przed koronawirusem. W naszym związku stało się inaczej. „Ostatecznie wszystkie kluby Klasy Okręgowej spełniają warunki określone w rozporządzeniu, więc w sobotę 27 marca wracamy na boiska.” – czytamy na stronie WM ZPN. Spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności. W 18. kolejce Omulew zmierzy się u siebie z Wilczkiem Wilkowo (sobota, godz. 15.30), natomiast SKS Szczytno podejmie w Myszyńcu Czarnych Olecko (sobota, godz. 15.00). Płyta stadionu przy ul. Ostrołęckiej nie nadaje się na razie do gry.

Zespół Omulwi Wielbark, czekając na decyzję związku, rozegrał swój ostatni mecz sparingowy. Rywalem był Start Nidzica. Omulew przegrała to spotkanie 2:5, a bramki dla zespołu z Wielbarku zdobyli: Michał Kwiecień i Mariusz Miłek.

(gp)