W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbył się IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowali świąteczne utwory. Podobny konkurs zorganizował także ośrodek kultury

w Wielbarku.

W takt świątecznych melodii

Magiczny klimat zbliżających się świąt mógł poczuć każdy, kto przybył na IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Świętajnie. Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Uczniów klas I-III reprezentowało sześciu uczestników, IV-VI - ośmiu i gimnazja- trzech uczestników.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęli Maja Skowrońska i Bartosz Rzepka za wykonanie „Małej Pastorałki” (ZSP w Świętajnie), wyróżnienie: Wiktoria Gromadzka i Julia Skowrońska (ZSP w Świętajnie). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano Darii Barszcz za utwór „Grudniowe noce” (SP w Jerutach), wyróżnienie: Edycie Radulskiej (ZS w Spychowie). W kategorii Gimnazjum pierwsze miejsce przypadło Gabrieli Morawskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. „Wielkie świąteczne całowanie” (ZS w Spychowie), wyróżnienie – Dominice Kamińskiej (ZS w Spychowie). Wszyscy uczestnicy Przeglądu Kolęd i Pastorałek otrzymali upominki i dyplomy, a zwycięzcom wręczono statuetki – anioły: duże za pierwsze miejsca, małe za wyróżnienia.

Organizatorem konkursu była Gmina Świętajno i GOK w Świętajnie.

Świąteczne melodie rozbrzmiewały również w Wielbarku. Już po raz piąty odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez miejscowy GOK. W sali widowiskowej kilkunastu wokalistów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych z terenu gminy Wielbark, zaprezentowało swoje umiejętności. Uczestnicy wykonywali po jednym utworze o tematyce bożonarodzeniowej – kolędę lub pastorałkę. - Poziom był niezwykle wyrównany. Świąteczna atmosfera udzieliła się zarówno wokalistom, jak i publiczności, która swoim dopingiem i oklaskami dodawała otuchy uczestnikom – relacjonuje Milena Rutkowska, dyrektor GOK-u w Wielbarku.Wszyscy wokaliści otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

AK, n

LAUREACI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „KANTYCZKI 2014”

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Julia Sasin – SP Wielbark

Wyróżnienie: Stanisław Flis – SP Wielbark

W kategorii Klas IV-VI

I miejsce – Julia Abramczyk – SP Wielbark

II miejsce – Konstancja Jarema – SP Wielbark

III miejsce - Izabela Niksa – SP Zabiele

Gimnazjum

I miejsce: Dominika Kłos – GOK Wielbark

Wyróżnienie: Kamil Kulis –Gimnazjum w Wielbarku