Wielbarski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już rozpoczął 27. finał akcji mającej na celu zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu dla dziecięcych szpitali specjalistycznych.

W Wielbarku orkiestra już gra
Pokazy taneczne przedszkolaków były jednym z pierwszych orkiestrowych akcentów w Wielbarku

W poniedziałek 7 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się pokazy taneczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały też dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w GOK-u. Były również zabawy i aukcje prowadzone przez animatorkę z Olsztyna. Podczas imprezy wylicytowano m.in. orkiestrową koszulkę. - W ciągu zaledwie godziny udało się zebrać około 1 tys. zł – cieszy się dyrektor GOK i zarazem wolontariuszka WOŚP Milena Zapadka.

Na tym jednak nie koniec grania w Wielbarku. W sobotę w miejscowej hali od godz. 10.00 trwać będzie turniej halowej piłki nożnej pod hasłem „Gramy – pomagamy”. Z kolei w niedzielę w ośrodku kultury odbędzie się koncert połączony z licytacją m.in. mebli podarowanych przez firmę IKEA. Na placu przy dawnym kościele ewangelickim planowany jest orkiestrowy kiermasz.

(m)