Przedstawiamy Czytelnikom nadchodzące wydarzenia kulturalne w powiecie szczycieńskim i nie tylko.

* ŚPIEWAJMY POEZJĘ W RUINACH

W czwartek (2.07) oraz piątek (3.07) na dziedzińcu zamkowym w Szczytnie odbędą się dwa koncerty w ramach XXXVI Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Pierwszego wieczoru w scenerii ruin krzyżackiego zamku zagra zespół Raz Dwa Trzy, a dzień później zaplanowano przesłuchania konkursowe oraz występ gwiazd - Michała Bajora oraz Grzegorza Tomczaka i Iwony Loranc. Początek obu koncertów - godz. 21.30. Bilety (35 zł, karnet 60 zł) do nabycia w MDK-u oraz w Pubie 9.

*

PRO MUSICA ANTIQUA W SZCZYTNIE

W czwartek 2 lipca o godzinie 18.00 w szczycieńskim kościele ewangelicko-augsburskim będzie można posłuchać koncertu zespołu prezentującego muzykę dawną - Pro Musica Antiqua. W programie znajdą się utwory z różnych epok, głównie jednak pochodzące z okresu baroku oraz wczesnego klasycyzmu.

* BELGIJSKI ORGANISTA W PASYMIU

W sobotę 4 lipca w pasymskim kościele ewangelicko-augsburskim wystąpi beligijski organista prof. Pierre Thimus. Sobotni występ będzie drugim w ramach XII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierre Thimus od 1986 r. jest organistą w klasztorze św. Jerzego w Liège, gdzie znajdują się słynne na cały świat organy renesansowe, wpisane w katalog zabytków Walonii. Pierre Thimus od 1998 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu organowego w Liège. Koncertuje w Belgii, a także poza jej granicami. Nagrywa dla radia i telewizji, ma na swoim koncie liczne wydawnictwa płytowe. Jest także dyrygentem - prowadzi kilka chórów i orkiestr oraz założycielem zespołów kameralnych. W programie pasymskiego koncertu znajdą się kompozycje m. in. Johanna Gottfrieda Walthera i Jana Sebastiana Bacha. Wstęp na koncert wolny.

* KOLOR NATURY

W piątek 3 lipca o godzinie 18.30 w galerii Fotoarkady w Miejskim Domu Kultury odbędzie się otwarcie pierwszej autorskiej wystawy fotografa amatora Marka Zawrotnego zajmującego się fotografią przyrodniczą. Organizatorzy wernisażu zapowiadają szereg dodatkowych niespodzianek. Patronat nad przedsięwzięciem objęło PSS „Społem”.

* PIKNIK EKOLOGICZNY

Na promenadzie spacerowej Rynu w dniach 4-5 lipca zorganizowane zostaną pikniki ekologiczne, na których uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach takich jak wodny zorbing - czyli przemieszczanie się na powierzchni wody w szczelnie zamkniętej kuli wypełnionej powietrzem, czy jazda segwayami, które zyskały rozgłos dzięki prezydentowi Bushowi. Przewidziany jest koncert polskiej gwiazdy - zespołu Brathanki.

(ew, gs-k)