Przedstawiamy Czytelnikom nadchodzące wydarzenia kulturalne w powiecie szczycieńskim.

WIESŁAW OCHMAN ZAŚPIEWA W PASYMIU

W najbliższą sobotę 11 lipca w kościele ewangelicko-augsburskim w Pasymiu zaśpiewa znany polski tenor Wiesław Ochman. Będzie to trzecie spotkanie w ramach XII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Oprócz światowej sławy tenora, wystąpi mezzosopranistka Renata Dobosz, a na organach zagra znany już pasymskiej publiczności prof. Roman Perucki, wykładowca Gdańskiej Akademii Muzycznej, pierwszy organista Katedry

Oliwskiej. Gwiazda koncertu, Wiesław Ochman, to indywidualność, która nie wymaga rekomendacji. W ciągu swojej kariery występował na największych scenach operowych, takich jak mediolańska La Scala, Metropolitan Opera czy Covent Garden. Studiował w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom magistra inżyniera ceramiki i jednocześnie uczył się śpiewu u Gustawa Serafina. Zadebiutował na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu w partii Edgara w „Łucji z Lamermooru”. Później występował także w Operze Krakowskiej i warszawskim Teatrze Wielkim. Międzynarodową karierę artysty zapoczątkowały występy na festiwalach operowych w Belgii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i we Włoszech, a także w Niemczech. W programie pasymskiego koncertu znajdą się utwory m. in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Josepha Haydna. Początek - godzina 18.00, wstęp wolny.

KINO POD CHMURKĄ

W piątek 10 lipca o godzinie 21.30 w amfiteatrze przy MDK-u w ramach „Letniego kina pod chmurką” odbędzie się projekcja filmu Andrzeja Kondratiuka „Hydrozagadka”.

W TYLKOWIE UPAMIĘTNIĄ PAPIEŻA

W sobotę 11 lipca w Tylkowie (gm. Pasym) sołectwo organizuje festyn „MoTylkowo 2009”. Zabawę z mnóstwem atrakcji poprzedzi odsłonięcie tablicy upamiętniającej dwukrotną wizytę w Tylkowie Karola Wojtyły, który uczestniczył tu w spływie kajakowym rzeką Kalwą. Uroczystość odbędzie się o godzinie 15.00 nad rzeką. Miejsce festynu - boisko szkolne przy Szkole Podstawowej w Tylkowie.

POWRÓT JURANDA DO SPYCHOWA

W sobotę 11 lipca jak co roku do Spychowa ponownie zawita Jurand. Impreza rozpocznie się o 15.45 przemarszem Jurandowej świty spod rozlewni Shella do spychowskiego amfiteatru. Tam na uczestników czeka szereg atrakcji. W programie koncert Jana Pietrzaka i zespołu Krywań, a także lokalnych artystów - Sławoja Wiszniewskiego, Synów Neptuna i Okaryny. Będzie też można m. in. obejrzeć pokazy łuczników, wziąć udział w loterii oraz przejechać się ciężkimi motocyklami. Zabawę zakończy pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka do rana z zespołem OKEY.

oprac. (łuk)