Wizyta w Babiętach, w gospodarstwie prowadzonym przez fundację opiekującą się setką zwierząt zwieńczyła cykl wakacyjnych zajęć zorganizowanych dla dzieci z gminy Świętajno.

Wakacyjna moc atrakcji
Częścią kulminacyjną „Wakacyjnych Wyzwań” był wyjazd dzieci do gospodarstwa prowadzonego przez Fundację Zwierzęta Eulalii w Babiętach

Szereg atrakcji czekało na dzieci uczestniczące w „Wakacyjnych Wyzwaniach” organizowanych w pierwszym miesiącu wakacji w poniedziałki i czwartki przez GOK w Świętajnie i tamtejszy Ośrodek Wsparcia Dziennego „Iskierka”. Były m. in. ciekawe zajęcia kreatywne, czy zawody w wspinaniu się na siatce. Częścią kulminacyjną był wyjazd do gospodarstwa prowadzonego przez Fundację Zwierzęta Eulalii w Babiętach, opiekującą się na stałe ponad setką zwierząt. Są tam konie, psy, koty, owce, kozy, świnki, gęsi, kaczki, kurki oraz osiołek i trzy kucyki.

- Swoją przygodę rozpoczęliśmy od poznania zwierząt, którymi fundacja się zajmuje. Dzieci wysłuchiwały historii każdego z nich, były to wzruszające opowieści. Uczestnicy jednego z „pensjonariuszy” fundacji znały doskonale, to osiołek Lopez, który w czasie bożonarodzeniowym odwiedza naszą gminną szopkę – relacjonuje Aneta Gut, specjalista ds. kultury w GOK-u Świętajno.

Kolejnym etapem była przejażdżka dorożką, jazda konno, zabawa w „Hulandii” (placu zabaw) i rzuty podkową. Całość zwieńczyło pieczenie kiełbasek i jabłek na ognisku.

(g)