Ponad dwieście pięćdziesiąt osób uczestniczyło w podsumowaniu akcji „Wakacje z GOKiem 2022”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

Wakacyjne odkrywanie talentów
Uczestnikom letnich zajęć wręczono specjalne certyfikaty

Podczas wydarzenia zaprezentowano prace, które powstały w trakcie plenerów artystycznych, wręczono certyfikaty uczestnikom letnich warsztatów i zajęć w sezonie artystycznym 2021/2022  oraz rozstrzygnięto   konkurs  fotograficzny pt. „Moje wakacje”.

Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku tegoroczne wakacje  rozpoczął od warsztatów fotograficznych, malarskich, artystycznych, zabawy

z językiem włoskim i  angielskim, na których uczestnicy wykazali się praktycznie stuprocentową  obecnością. Wcześniej odbyły się plenery dla dorosłych mieszkańców gminy, a później dzieci i młodzieży.

W sezonie artystycznym 2021/2022 prowadzone były podobne zajęcia dla najmłodszych milusińskich. Oprócz zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku, instruktorzy pracowali  również przy projektach w okolicznych miejscowościach. Mimo problemów związanych z wciąż groźnym koronawirusem i kwarantanną, wszystkie projekty zostały zrealizowane. - Było to możliwe dzięki współpracy z rodzicami dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach i sołtysów. Przez cały rok w uczestnikach zajęć starano się odkryć ukryte talenty – podsumowuje dyrektor wielbarskiego GOK Milena Zapadka.

W podsumowaniu wakacyjnych akcji wzięło udział ponad 250 osób

- W całym sezonie artystycznym instruktorzy z dumą obserwowali postępy swoich podopiecznych. Efekty tych postępów można było obejrzeć na prezentowanej w sierpniu wystawie malarskiej – dodaje.

(m), (kee)