Ponad 40 lokalnych przedsiębiorców zgłosiło się do szóstej edycji akcji „Zakochaj się w Szczytnie”, która odbędzie się w dniach 12 – 14 lutego. W tym czasie będzie można skorzystać z ich usług w promocyjnych cenach.

Walentynkowe promocje
W akcji udział weźmie także Biuro Ogłoszeń „Kurka Mazurskiego”. Na ogłoszenia czeka kierownik biura Magdalena Borowska

Po rocznej przerwie wraca walentynkowa akcja „Zakochaj się w Szczytnie” zainicjowana przez miejskich radnych Rafała Kiersikowskiego, Tomasza Łachacza i Sławomira Staszaka. Będzie to już szósta jej odsłona. Co skłoniło organizatorów do reaktywacji przedsięwzięcia? - Dostawaliśmy wiele maili i zapytań zachęcających do kontynuacji tego przedsięwzięcia – odpowiada Rafał Kiersikowski. Przypomina, że radni chcieli przekazać projekt innemu podmiotowi, ale ten nie sprostał zadaniu. W tym roku do udziału w akcji, która odbędzie się w dniach 12 – 14 lutego, zgłosiło się ponad 40 lokalnych przedsiębiorców. Są to przede wszystkim lokale gastronomiczne, ale też m.in. gabinet weterynaryjny, szkoła językowa, sala zabaw dla dzieci bank, firma ubezpieczeniowa czy poradnie dietetyczne oraz przychodnia zdrowia. Ofertę promocyjną przygotował także Miejski Dom Kultury w Szczytnie. W niedzielę 12 lutego o godz. 17.00 odbędzie się projekcja filmu „Planeta singli”. Z kolei 14 lutego o 18.00 walentynkowy koncert na scenie domu kultury da Stashka. W obu przypadkach ceny biletów obniżono o połowę.

Organizatorzy chcą, aby przedsięwzięcie w przyszłości kontynuował któryś z samorządów. - Im będzie łatwiej, bo mają do tego odpowiednie narzędzia. Poza tym to gotowy produkt promocyjny – uważa Kiersikowski. Lista firm bioracych udział w akcji znajduje się na stronie facebookowej „Projekt Szczytno za 50%”.

(ew)