Ciekawy i zacięty mecz reprezentacjami piłkarskimi U - 23 Warmii i Mazur z Podlasiem obejrzeli nieliczni kibice na stadionie przy ulicy Ostrołęckiej pomiędzy. Po dogrywce o wyniku przesądziły rzuty karne.

Warmia i Mazury wygrała z Podlasiem

Mecz w Szczytnie odbył się w ramach rozgrywek Pucharu Regionów UEFA „Regions Cup”. Rozgrywany jest on już od 1990 roku, a udział w nim biorą reprezentacje poszczególnych regionów ze wszystkich państw Europy. Na pierwszym etapie przeprowadzane są wewnątrzkrajowe eliminacje, po których następuje losowanie ośmiu grup półfinałowych. W każdej z nich zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzymuje prawo gry w decydującym turnieju finałowym. W historii występów polskich drużyn, jak dotąd najwięcej osiągnęła ekipa województwa dolnośląskiego, która w 2007 roku wywalczyła mistrzostwo, pokonując w finale jeden z regionów Bułgarii 2:1. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest status amatora.Puchar Regionów UEFA organizowany jest co dwa lata. W każdej reprezentacji mogą występować zawodnicy do lat 23 oraz trzech powyżej tego wieku.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę osiągnęli goście. Pomimo tego w 35 minucie kapitan Grzegorz Kulpaka zdobył bramkę dającą prowadzenie drużynie Warmii i Mazur. Goście zrewanżowali się w 60. min strzelając gola z rzutu karnego. 10 minut później reprezentacja Podlasia wyszła na prowadzenie, ale w końcówce meczu Marcin Tomczak doprowadził do wyrównania. Po 90 minutach był remis 2:2 i sędzia zgodnie z regulaminem zarządził dogrywkę dwa razy po 15 min, podczas której żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Rzuty karne rozstrzygnęły która drużyna będzie grać w następnej rundzie pucharu. Bohaterem jedenastek został bramkarz Warmii i Mazur Kamil Jędrzejewski, który obronił dwa strzały, dzięki czemu reprezentacja WiM awansowała dalej. W kolejnym etapie zagra ze zwycięzcą pojedynku między reprezentacjami Mazowsza i Łodzi.

Drużyna WiM wystąpiła w składzie: Jędrzejewski Kamil (Start Działdowo), Krzysztof Dąbkowski (Start Działdowo),Igor Biedrzycki (Mrągowia), Grzegorz Kulpaka (Huragan Morąg), Daniel Chiliński (Mrągowia), Paweł Branicki (MKS Korsze), 60. min Andrzej Skindel (Pisa Barczewo), Paweł Galik (Huragan Morąg), Tomasz Strzelec ( Mrągowia), 70 min. Marian Kostewicz (Start Działdowo), Łukasz Wolak ( Zatoka Braniewo), 65 min. Jakub Nowakowski (Tęcza Biskupiec), Michał Miller (MKS Korsze), 102 min. Błażej Moszczyński (Start Działdowo), Marcin Tomczak (Start Działdowo).Kadrę województwa uzupełnili Piotr Osmański (Mrągowia), Tomasz Chądzyński (Start Działdowo) oraz zawodnik naszego MKS - u Bartosz Pieńkos, co jest dla niego dużym wyróżnieniem. Reprezentacji Podlasia opierała się na zawodnikach ŁKS-u Łomża i Włókniarza Białystok.