Dzielnicowy miasta i gminy Pasym mł. asp. Grzegorz Licki, inicjator akcji charytatywnej „Pomaganie przez wędkowanie” na rzecz zmagającego się z nowotworem 6-letniego Filipka z Targowa, przekazał tacie chłopca zebrane pieniądze.

Wędkowali dla Filipka
Mł. asp. Grzegorz Licki zebrane pieniądze przekazał tacie Filipka

Szczycieńscy policjanci włączyli się do akcji na rzecz 6-letniego Filipka z Targowa zmagającego się z chorobą nowotworową. Jej inicjatorem był dzielnicowy miasta i gminy Pasym mł. asp. Grzegorz Licki, którego wspierał dzielnicowy z Dźwierzut asp. szt. Paweł Ślubowski. W czwartek 12 sierpnia na łowisku w Rańsku funkcjonariusze wraz z rodzinami spotkali się na wspólnym, charytatywnym wędkowaniu, podczas którego zbierane były środki na leczenie chłopca. Mundurowi przez ponad dwie godziny rywalizowali o miano najlepszego wędkarza, ale tak naprawdę celem była pomoc Filipkowi.

Dzielnicowy Grzegorz Licki spotkał się już z tatą chłopca i przekazał mu zebrane pieniądze. 6-latek przebywa obecnie w szpitalu, gdzie towarzyszy mu mama. Zapracowany tata w tym czasie sprawuje opiekę nad młodszym synem, dwuletnim Kajtkiem. - Podczas spotkania były łzy wzruszenia, podziękowania i zapewnienia, że mały wojownik dzielnie walczy i za jakiś czas będzie mógł przybyć „piątkę” inicjatorom akcji – relacjonuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, rzecznik komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

(kee)