Aż sześciu poszukiwanych wpadło w ręce szczycieńskich funkcjonariuszy w miniony weekend. Dwóch z nich zgubiło to, że nie mieli założonych maseczek ochronnych.

Weekend obfity w zatrzymanych
Tylko w ciągu minionego weekendu szczycieńscy policjanci zatrzymali aż sześciu poszukiwanych

W piątek 4 marca przed godziną 10.00 w szczycieńskiej komendzie stawił się na wezwanie pewien 40-letni mieszkaniec Szczytna. Śledczy przed przystąpieniem do przesłuchania mężczyzny zweryfikowali jego dane w swoich systemach informacyjnych. Okazało się, że zaledwie kilka dni wcześniej Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał za 40-latkiem nakaz zatrzymania i doprowadzenia go do zakładu karnego. Mieszkaniec Szczytna ma na swoim koncie kradzież z włamaniem.

Policjanci, jakby nigdy nic, przesłuchali jednak mężczyznę w związku z wezwaniem. Po zakończeniu tej czynności poinformowali 40-latka, że nie będzie mógł wrócić do domu, bo ma status osoby poszukiwanej. Szczytnianin trafił już do wskazanego przez sąd zakładu karnego.

Z kolei w sobotę 5 marca mundurowi odpowiedzieli na zgłoszenie pewnej 83-letniej mieszkanki Szczytna. Kobieta oświadczyła, że jej nietrzeźwy wnuk wszczął awanturę. Po przybyciu na miejsce policjanci wylegitymowali 39-latka, który w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Miał do odbycia karę 99 dni pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.

Tego samego dnia funkcjonariusze skontrolowali jeden z obiektów handlowych przy ul. Pasymskiej w Szczytnie. W trakcie kontroli wylegitymowali 33-letniego mieszkańca gminy Szczytno, który nie stosował się do nakazu zakrywania ust i nosa na terenie sklepu. Wówczas okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Wymiar sprawiedliwości wydał nakaz zatrzymania 33-latka, który odpowie za popełnienie licznych wykroczeń porządkowych.

Również w sobotę tuż przed godziną 22.00 na jednej ze stacji paliw na ul. Pasymskiej policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Szczytna. Powodem był brak maseczki oraz status osoby poszukiwanej. Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał nakaz zatrzymania mężczyzny w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 27-latek najbliższe pięć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Niedziela także obfitowała w zatrzymania osób poszukiwanych. Już parę minut po godzinie 8.00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, działając na polecenie sądu, zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Leyka. Pod wskazanym adresem zatrzymali 22-letniego szczytnianina, który miał do odbycia karę 50 dni pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Natomiast przed godziną 20.00 do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta, która oświadczyła, że jej nietrzeźwy partner wszczął awanturę. 36-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Na dodatek podczas interwencji okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.