W piątek 14 maja tuż przed godziną 10.00 na ul. Polskiej w Szczytnie kierujący oplem astrą 50-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, jadąc za osobowym renault, nie dostosował prędkości i uderzył w jego tył.

Weekendowe kolizje
Kierujący oplem astrą 50-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, jadąc za osobowym renault, nie dostosował prędkości i uderzył w jego tył

Renault podróżowała 38-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Kobieta uskarżała się na ból kręgosłupa na odcinku szyjnym i została przewieziona do szpitala. Tam po przebadaniu okazało się, że nie wymaga dłuższej hospitalizacji. Zarówno ona, jak i kierowca opla byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Z kolei w sobotę 15 maja około godziny 13.00 w okolicach Świętajna 32-letni motocyklista, wykonując manewr wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia ze skręcającą w lewo 41-latką kierującą peugeotem. Mieszkanka Szczytna wiozła czworo pasażerów. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na sprawcę kolizji, kierującego motocyklem marki Kawasaki, policjanci nałożyli mandat.