W minioną sobotę w Kręsku koło Olsztyna, odbyła się jubileuszowa XXX Warmińsko-Mazurska Spartakiada Klubów Honorowych Dawców Krwi. Pierwsze miejsce zajęła drużyna krwiodawców ze Szczytna, a trzecie – z Jednostki Wojskowej w Lipowcu.

Wesołe zmagania krwiodawców
Krwiodawcy z powiatu szczycieńskiego udowodnili, że nie mają sobie równych

Udział w Spartakiadzie wzięło 6 Klubów HDK z Okręgu Olsztyńskiego, którym przyszło się zmierzyć z 8 konkurencjami: rzut gumiakiem, kalambury, skok kangura, lanie wody, kombinacje z piłką lekarską, potrójne gacie, zjazd na nartach i rzuty lotką do napompowanych balonów. Prawie wszystkie konkurencje były całkiem nowe, lecz już po starcie okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w ich trakcie śmiechu było co niemiara. - W naszych czerwonokrzyskich spartakiadach zawsze chodzi o dobrą zabawę i integrację. Nie ukrywam, że każdy myśląc też o podium dawał z siebie ile mógł, aby wypaść jak najlepiej. – mówi Sławomir Staszak, Przewodniczący Powiatowej Rady Honorowego Krwiodawstwa w Szczytnie. Po zakończonych zawodach podsumowano wyniki i jak się okazało, dwie drużyny z powiatu szczycieńskiego stanęły na podium. I miejsce zajął Klub HDK przy OR PCK w Szczytnie w składzie: Anna Filipowicz, Sławomir Staszak, Andrzej Morka, Artur Magnuszewski i Maciej Magnuszewski. III miejsce zaś zajął Klub HDK RADAR z Jednostki Wojskowej w Lipowcu w składzie: Monika Górniak, Wojciech Umiński, Przemysław Szulkowski, Paweł Politowski i Szymon Śniadach

Uwieńczeniem spartakiady było uhonorowanie zawodników pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami i wspólne biesiadowanie przy kiełbasce z grilla oraz pieczonych ziemniaczkach z ogniska.

(s)