Sierżant Kamil Mydło z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszego policjanta ruchu drogowego na Warmii i Mazurach.

Wicemistrz drogówki
Sierż. Kamil Mydło z KPP w Szczytnie (z pucharem po prawej) musiał uznać wyższość jedynie asp. Cezarego Piotrowskiego z KMP w Olsztynie

Policjanci drogówki nie są specjalnie lubiani przez kierowców. Na co dzień pełnią jednak odpowiedzialną i trudną służbę, w której potrzebna jest wiedza oraz umiejętności praktyczne. Motywacją do ich doskonalenia jest organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie konkurs na najlepszego policjanta ruchu drogowego na Warmii i Mazurach. Do tegorocznych zmagań przystąpiło łącznie 19 funkcjonariuszy z poszczególnych komend. Najpierw musieli napisać test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego składający się z 40 pytań. Potem przyszedł czas na część praktyczną - ręczne kierowanie ruchem, strzelanie z broni krótkiej oraz jazdę sprawnościową na motocyklu. Pierwsze miejsce, już po raz czwarty, zajął asp. Cezary Piotrowski z Komendy Miejskiej w Olsztynie. Drugie miejsce przypadło reprezentującemu Komendę Powiatową Policji w Szczytnie sierż. Kamilowi Mydło.

Sierż. Kamil Mydło służbę w policji rozpoczął 30 grudnia 2011 r. Od początku związany ze szczycieńską komendą. Początkowo służył w prewencji. Do drogówki przeszedł dwa lata temu. Obecnie pracuje na stanowisku kontrolera ruchu drogowego Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego. - Wzorowo wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków służbowych, cechuje się wysoką kulturą osobistą. Aktywnie uczestniczy w akcjach profilaktycznych i prewencyjnych – charakteryzuje swojego kolegę sierż. sztab. Anna Walerzak, rzecznik prasowy KPP w Szczytnie.