Drużyna leśników reprezentujących nadleśnictwo Korpele wywalczyła drugie miejsce w IV Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Wicemistrze z Korpel

Zmagania dziesięciu reprezentacji nadleśnictw odbyły się w Olsztynku w sobotę 4 września. Otwarcia turnieju dokonał zastępca dyrektora RDPL Ryszard Ziemblicki, a honorowym gościem, poza władzami samorządowymi, był przewodniczący Związku Leśników Polskich Jerzy Przybylski.

Z istniejących w powiecie pięciu nadleśnictw do boju nie przystąpili jedynie leśnicy z Jedwabna. Drużyny w pełnym, 11-osobowym składzie, walczyły na trzech boiskach, podzielone na trzy grupy. Los chciał, że w jednej grupie spotkały się reprezentacje Korpel i Szczytna, a w innej - Wielbarka i Spychowa. Tylko Korpelom udało się pokonać wszystkich rywali i dojść do finału, w którym uległy leśnikom Przasnysza 1:0. Ostatecznie więc nadleśnictwo Korpele zajęło drugą lokatę, natomiast miejsca 6, 7 i 8 przypadły leśnikom ze Szczytna, Spychowa i Wielbarka.

Królem strzelców, z 6 golami, został Łukasz Kwiecień z Korpel, najlepszym bramkarzem - Jan Bobek (Zaporowo), zaś za drużynę fair play uznano zespół z Kudyp, który - choć zajął ostatnie miejsce, wyjechał z Olsztynka z pucharem i... okazałą kanapą, bo taka mu przypadła w udziale nagroda.