No i stało się. Szczycieńskiemu zespołowi Watergate stuknęła "piątka". Na deskach Miejskiego Domu Kultury członkowie grupy hucznie obchodzili swoje piąte urodziny.

Wieczór niespodzianek

Koncert jubileuszowy (17 października) rozpoczął występ zespołu Escape Of Life z charakterystycznym, "ostrym" wokalem. Po nim zagrali jeszcze Tempest oraz Exanimis, którego wokalistka, Małgorzata Tur, była kiedyś frontmanką Watergate. Exanimis zaskoczyli publiczność i samych solenizantów zagraniem utworu "Wyścig szczurów" z ich repertuaru. Dlaczego wybrali akurat ten?

- Stwierdziliśmy, że jest najlepszy. Spodobał się większości członków zespołu - mówi Małgorzata Tur, która jest autorką słów "Wyścigu szczurów" oraz linii melodycznej.

Występ jubilatów poprzedziło wniesienie na scenę wielkiego tortu urodzinowego oraz odśpiewanie przez publiczność głośnego "Sto lat". Największym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej MDK-u było pojawienie się gościa specjalnego imprezy, Pawła "Draka" Grzegorczyka z Huntera. Wykonał on utwór "So" przy akompaniamencie młodszych kolegów po fachu.

- To prosty, a przy tym energetyczny, dobry do zabawy kawałek i wydawało mi się, że pasował do tego koncertu - uzasadnia swój wybór Paweł Grzegorczyk.

Zapytany o trzy rady, których mógłby udzielić członkom Watergate, odpowiada:

- Nie poddawać się, nie poddawać i jeszcze raz nie poddawać.

Czy sami członkowie Watergate po pięciu latach działalności czują się lepszymi muzykami?

- Na pewno po takim czasie wzrosło między nami zaufanie, bardziej się rozumiemy, poziom techniczny gry też wzrósł. Czy jesteśmy lepszymi muzykami? Po prostu staramy się robić to, co zawsze chcieliśmy. Mam nadzieję, że za kolejnych pięć lat nasze koncerty i utwory, które tworzymy będą jeszcze lepsze - mówi lider grupy, Wojciech Rokosz.

Impreza urodzinowa udała się mimo niepełnej frekwencji. Ci, którzy przyszli do MDK-u bawili się wyśmienicie i na pewno będą długo wspominali to muzyczne wydarzenie.

Karolina Justyna Ciasnowska

2006.11.01