W Targowskim Dworze odbył się recital Kuby Michalskiego, który zaprezentował publiczności ballady Leonarda Cohena. Nie zabrakło też autorskich kompozycji muzyka do wierszy znanych polskich poetów – Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka czy Juliana Tuwima.

Wieczór przy dźwiękach Cohena
Kuba Michalski zaprezentował zarówno najbardziej znane ballady Leonarda Cohena, jak i utwory z początków jego twórczości

Koncert ballad Leonarda Cohena w Targowskim Dworze był pierwszym z kulturalnych przedsięwzięć zorganizowanych w tym klimatycznym miejscu przez Biuro Artystyczne CitArt. Pieśni legendarnego barda wykonał Kuba Michalski, który sam komponuje muzykę do wierszy znanych poetów. Na koncie ma pięć płyt wydanych wraz z zespołem Cotton Cat i tyle samo krążków solowych. Podczas recitalu w Targowie zaśpiewał kompozycje Cohena w polskich tłumaczeniach Macieja Zembatego, chyba najbardziej znanego w Polsce propagatora twórczości kanadyjskiego artysty.  Publiczność usłyszała zarówno te najbardziej znane ballady, takie jak m.in. „Suzanne”, „Hallelujah”, czy „Dance me to the end od love”, jak i nieco mniej znane kompozycje z początkowego okresu twórczości. Kuba Michalski zaprezentował również kilka własnych kompozycji do słów polskich poetów, takich jak Bolesław Leśmian czy Adam Asnyk. Zaskoczył też słuchaczy pełną energii „Lokomotywą” Juliana Tuwima.

Wrażenia po koncercie był pozytywne. - To rewelacja, że piosenki Cohena zostały wykonane po polsku. W wersjach angielskich możemy przecież je usłyszeć wszędzie, a tu mieliśmy zupełnie inne wykonania – dzieliła się swoimi wrażeniami jedna z uczestniczek, Danuta Skonieczna, która wielbicielką talentu Leonarda Cohena jest od wielu lat.

Organizatorzy, Biuro Artystyczne CitArt zapowiada już kolejne wydarzenia kulturalne w Targowskim Dworze.

(ew)