Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie nieustannie tętni życiem. Ostatnio mieszkańcy mieli okazję wysłuchać koncertu legendy polskiej sceny kabaretowej, Jana Pietrzaka.

Wieczór z panem Jankiem

W piątek 17 listopada, sala kinowa GOK wypełniona była po brzegi. Tak wielkie zainteresowanie publiczności wzbudził koncert Jana Pietrzaka - jednego z najwybitniejszych satyryków polskiej estrady, twórcy i lidera dwóch kabaretów: studenckiego w Hybrydach i Pod Egidą.

Mimo że jego twórczość w ciągu dziesięcioleci nieustannie ewoluuje, nie ulega zmianie motto, którym Jan Pietrzak kieruje się od lat: "żartować należy zawsze, niezależnie od okoliczności (...) bo nie ma wolności bez wesołości". Jak trafnie wyraża to w jednej ze swych piosenek: "życie jest za krótkie, by żyć byle jak". Dlatego też niejeden z widzów zauważyć mógł, że jego patriotyczne piosenki wypełnione są życiowymi mądrościami. Podczas koncertu nie zabrakło również sporej dawki satyry. Nie ma się zatem czemu dziwić, gdy zgromadzona publiczność wybuchała raz po raz salwami śmiechu. Satyra polityczna, jaką przez cały czas uprawia Jan Pietrzak, jest prawdziwym wykopaliskiem dowcipów odnoszących się do "wielkich" naszego kraju, zarówno w czasach PRL-u, jak i obecnych.

(jp)

2006.11.29