W kościele ewangelicko – augsburskim w Dźwierzutach odbył się „Wielkanocny koncert chórów”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać pięciu chórów – trzech z Nidzicy oraz po jednym ze Świętej Lipki oraz Świętajna.

Wielkanocny koncert chórów
Podczas koncertu wystąpił m.in. Chór „Pasjonata” ze Świętajna

Sobotni koncert zorganizowała Parafia Ewangelicko – Augsburska w Pasymiu. Jej proboszcz, ks. Witold Twardzik, to niestrudzony popularyzator muzyki kameralnej i organowej. Od blisko trzydziestu lat organizuje w okresie letnim cykle koncertów w zabytkowych kościołach ewangelickich w Pasymiu i Dźwierzutach. Spotkanie z muzyką chóralną w dźwierzuckiej świątyni dało licznie przybyłej publiczności przedsmak tego, co czeka ją już za kilka miesięcy. W wielkanocnym koncercie wystąpiło aż pięć chórów: Chór Świętolipski ze Świętej Lipki pod dyrekcją Adama Kowalskiego, Chór Kameralny Collegium Castellanum z Nidzicy pod dyrekcją Przemysława Rendy, Chór Mniejszości Niemieckiej z Nidzicy, Chór Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Nidzicy (oba pod dyrekcją Marcina Bąkowskiego) oraz doskonale znany szczycieńskiej publiczności Chór „Pasjonata” ze Świętajna pod dyrekcją Joanny Gawryszewskiej. Istnieje on od 2009 r. i skupia nie tylko mieszkańców gminy Świętajno, ale również sąsiednich gmin.

Sobotnie spotkanie z muzyką chóralną w zabytkowym kościele pozwoliło słuchaczom wczuć się w wielkanocny klimat i przedłużyć nastrój towarzyszący tym wyjątkowym dla chrześcijan świętom. Uczestnicy z niecierpliwością czekają już na kolejne muzyczne wydarzenia organizowane przez Parafię Ewangelicko – Augsburską w Pasymiu.

(ew)

Fot.: GOK Dźwierzuty

Sobotnie spotkanie z muzyką chóralną zgromadziło w dźwierzuckim kościele ewangelickim liczne grono słuchaczy
Organizator muzycznego wydarzenia, ks. Witold Twardzik