W gminach Jedwabno i Świętajno rozstrzygnięto przetargi na dowóz uczniów w zbliżającym się roku szkolny. W pierwszej wygrała firma Wan-Bus z Tylkowa, w drugiej – PKS Przasnysz.

Wiemy kto dowiezie uczniów

W gminie Jedwabno do przetargu stanęły dwie firmy: Wan – Bus Sławomira Wanowicza z Tylkowa oraz dotychczasowy przewoźnik Przewozy Pasażerskie Stanisława Kozłowskiego z Jedwabna. Korzystniejszą ofertę, opiewającą na 230 766,24 zł (3,18 zł/1 km brutto), złożył Wan – Bus. Druga z firm, która usługi te świadczyła w minionym roku szkolnym, zaproponowała 256 890,72 (3,54 zł/km) Zamówienie, oprócz dowozu, obejmuje również sprawowanie opieki nad dziećmi w czasie jazdy oraz a trakcie wsiadania i wysiadania. Dzienna trasa na terenie gminy Jedwabno liczy blisko 400 kilometrów.

Przetarg rozstrzygnięto także w gminie Świętajno. Tu jedyną, zwycięską ofertę złożył dotychczasowy wykonawca, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Przasnyszu. Zaproponowana przez nie kwota to 125 841, 60 złotych. Rok temu w przetargu starowała jeszcze firma Stanisława Gołasia z Bystrza. Wtedy zwycięska oferta przewoźnika z Przasnysza była droższa i wynosiła ponad 177 tys. złotych.

(ew)