To na pewno będzie nie lada gratka dla miłośników teatru. Laureat wielu nagród, cieszący się uznaniem krytyków zespół teatralny „Wierszalin” przyjedzie ze spektaklem do Szczytna.

Wierszalin w MDK-u

Teatr „Wierszalin” przyjedzie do Szczytna ze spektaklem pt. „Wierszalin. Reportaż o końcu świata”. Przedstawienie odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w piątek 30 listopada o godzinie 18.00. Warto zarezerwować sobie andrzejkowy wieczór na spotkanie z kulturą. Spektakl, który będzie wystawiony w Szczytnie zrealizowano na podstawie tekstu Włodzimierza Pawluczuka, socjologa, antropologa i religioznawcy. Przybył on do małej wsi na Białostocczyźnie, aby szukać ludzi, którzy pamiętają proroka Ilię i jego wyznawców. Przedstawienie opiera się na relacjach świadków, a czasem uczestników opisywanych wydarzeń.

Grupa teatralna „Wierszalin” powstała w 1991 roku z inicjatywy reżysera Piotra Tomaszuka oraz współpracujących z nim aktorów. Siedzibą teatru jest Supraśl pod Białymstokiem. Twórczość grupy krytycy porównują do dokonań Teatru LABORATORIUM Jerzego Grotowskiego czy „Cricot 2” Tadeusza Kantora. „Wierszalin” gościł na scenach m.in. Tokio, Chicago, Londynu czy Toronto. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród teatralnych. Bilety na szczycieński spektakl można kupić w sekretariacie MDK-u. Ich cena to 10 zł, w dniu spektaklu – 20 zł.

(kee)