Już od soboty czynna będzie wieża ratuszowa w Szczytnie. Na mieszkańców i turystów czekają nie tylko piękne widoki, ale też wystawy złożone z prac plastycznych, fotograficznych i rzeźbiarskich.

Wieża zaprasza
Wieża będzie czynna do połowy września

Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła w uruchomieniu corocznej atrakcji sezonu turystycznego w Szczytnie. Chodzi oczywiście o wieżę ratuszową. Będzie ona czynna już od najbliższej soboty 20 czerwca. Ci, którzy zdecydują się wejść na jej szczyt, by podziwiać panoramę miasta, znajdą tu także interesujące wystawy. Na prezentowane w tym roku ekspozycje złożą się: plakaty filmowe z seansów w Miejskim Domu Kultury, zdjęcia nagrodzone w konkursie fotograficznym „Fotograf Szczycieński” z lat 2009 – 2019, rzeźby Michała Grzymysławskiego oraz prace młodych uczestników warsztatów rzeźbiarskich i plastycznych w MDK-u, fotogramy Marka Karewicza ukazujące Krzysztofa Klenczona, a także zdjęcia przedstawiające Szczytno i okolice z góry wykonane z drona przez Pawła Salamuchę.

Chętni do zwiedzania obowiązkowo muszą pamiętać o prawidłowo założonych maseczkach ochronnych i dezynfekcji rąk oraz zachowaniu zalecanych odstępów.

Wieża będzie otwarta do 15 września w godzinach 12.00 – 16.00, a soboty i niedziele od 12.00 do 15.00, z wyjątkiem świąt państwowych i kościelnych.

(kee)