Jarmarki świąteczne w dużych miastach to już grudniowy zwyczaj. Coraz częściej ta tradycja dociera także do mniejszych miejscowości, gdzie cieszy się rosnącą popularnością. Przykładem są Dźwierzuty, gdzie po raz drugi odbyła się Wigilia Gminna.

Wigilia w amfiteatrze
Uczestnikom imprezy dopisywały humory

Przybyłym w sobotę do dźwierzuckiego amfiteatru mieszkańcom życzenia świąteczne złożyli wójt gminy, Marianna Szydlik oraz ks. proboszcz Jarosław Wiszowaty. Uczestnicy mieli okazję kupić ozdoby świąteczne własnoręcznie przygotowane przez uczniów gminnych szkół. Na miejscu można było za darmo spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych – pierogów z kapustą, barszczu z uszkami, ryby oraz postnej kapusty – przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Targowa, Miętkich, Linowa oraz strażaków z OSP w Dźwierzutach. Skosztować można było także ciast upieczonych przez poszczególne szkoły oraz Środowiskowy Dom Pomocy w Sąpłatach. Bożonarodzeniowy klimat doskonale uzupełniany był przez kolędy śpiewane przez uczniów szkół i przedszkoli w Kałęczynie, Dźwierzutach, Linowie, Rumach i Orzynach. Świąteczne utwory wykonali także: zespół Wrzosy oraz podopieczni Domu Pomocy w Sąpłatach.

Pomiędzy uczestnikami Gminnej Wigilii krążył św. Mikołaj, który częstował przybyłych słodkościami. Według organizatora, dźwierzuckiego GOK-u, w imprezie udział wzięło 600 osób.

Anna Wielgoszewska