Przedstawiciele kilku stowarzyszeń działających na terenie powiatu spotkali się na wieczorze wigilijnym w restauracji „Leśna”. Uroczystości towarzyszył występ rodowitego szczytnianina, Tadeusza Macheli. Dwa dni później świąteczny koncert odbył się również w kościele ewangelicko – augsburskim w Szczytnie.

Wigilijne kolędowanie

Na wieczorze wigilijnym w restauracji „Leśna” (18 grudnia) zebrało się ponad 100 osób, w tym członkowie lokalnych stowarzyszeń, takich jak m.in. Forum Kobiet i „Heimat”. Gospodarzem tegorocznego spotkania było Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Płozy wraz z działającym przy nim zespołem „Harmonica”. W wigilijnej uroczystości udział wzięli również przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Szczytno. Nie lada niespodziankę uczestnikom i zaproszonym gościom zgotował rodowity szczytnian, Tadeusz Machela, który początkowo miał wykonać tylko dwie piosenki świąteczne autorstwa Seweryna Krajewskiego. Atmosfera przedświątecznego spotkania spowodowała jednak, że jego występ znacznie się wydłużył.

Dwa dni później, 20 grudnia zespół „Harmonica” wraz z działającym przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczytnie chórem „Cantabo” dali koncert w szczycieńskim kościele ewangelickim. W repertuarze znalazły się polskie kolędy i pastorałki. - Zarówno występ w restauracji „Leśna”, jak i w kościele, spotkały się z serdecznym przyjęciem publiczności – relacjonuje założyciel zespołu „Harmonica” i jeden z organizatorów świątecznych koncertów, Jürgen Zera, dziękując jednocześnie za wsparcie sponsorom.

(i)