Wiktor Dodajewski zajął 5. miejsce w XVI Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie koło Poznania. Zawody te miały jednocześnie rangę Pucharu Polski Młodzików.

Wiktor tuż za podium
Wiktorowi (pierwszy zawodnik z prawej) do podium zabrakło naprawdę niewiele

Do Suchego Lasu pojechało dwoje judoków Gwardii. W kategorii 57 kg dziewcząt wystąpiła Maja Rykowska. Znalazła się w grupie 26 zawodniczek i zakończyła występ na fazie eliminacyjnej. Musiała uznać wyższość swojej rówieśniczce z Czech – członkini kadry narodowej.

Znacznie dłużej na macie przebywał Wiktor Dodajewski, rywalizujący w wadze 73 kg. Podopieczny Michała Dymerskiego stoczył sześć walk – cztery z nich wygrał przed czasem. Nie udało się jednak wskoczyć na podium – Wiktor przegrał pojedynek o strefę medalową.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z ponad 100 klubów judo z ośmiu państw: Polski, Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Czech.