W najbliższy poniedziałek w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert pod tytułem „Wiosna, ach to ty”. Wystąpią muzycznie uzdolnieni uczniowie Szkoły Podstawowej z OI nr 2, ich nauczyciele i rodzice. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz ciast i loteria, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup szkolnych szafek.

Wiosenny koncert ze szczytnym celem
O tym, jak uzdolnieni są uczniowie SP z OI nr 2, można się było przekonać, słuchając ich występu podczas otwarcia tężni

Koncert pod tytułem „Wiosna, ach to ty” odbędzie się w poniedziałek 15 maja o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury. Jego inicjatorem jest Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2. Wystąpią uzdolnieni muzycznie uczniowie, ich nauczyciele oraz rodzice. W programie jest też pokaz tańca powietrznego w wykonaniu Oleny Lakymenko. Wydarzeniu towarzyszyć będzie loteria fantowa i kiermasz ciast. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na zakup szafek dla uczniów. - Zakupiliśmy ich już 190, ale to wciąż jeszcze za mało – mówi dyrektor SP z OI nr Katarzyna Ulatowska. Podkreśla, że impreza, oprócz zaprezentowania muzycznych talentów, ma również na celu integrację szkolnej społeczności.

Pierwsza odsłona koncertu odbyła się 30 marca w szkole. Wówczas zbierano środki na zakup sprzętu muzycznego dla prężnie działającego w placówce zespołu. Organizatorzy zaprosili do udziału w nim największe gwiazdy polskiej estrady, takie jak m.in. Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, zespół Myslovitz, czy Marek Piekarczyk. Artyści co prawda nie przyjechali, ale podarowali szkole nadesłane upominki, które w trakcie koncertu zostały rozlosowane wśród publiczności. Wyjątkowy prezent otrzymały dzieci od Marka Piekarczyka. Legendarny wokalista TSA ufundował uczniom dwa profesjonalne mikrofony. - Po tym pierwszym koncercie mieliśmy lekki niedosyt i dlatego zdecydowaliśmy się na powtórkę, tym razem w MDK-u – mówi dyrektor Ulatowska, zapraszając mieszkańców na muzyczne wydarzenie.

(ew)