Z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, w ubiegłą sobotę odwołano seanse objazdowego kina w Gminnym Ośrodku Kultury. Na covid-19 chorują pracownicy GOPS-u, a w szkole część klas pracuje w trybie zdalnym. Zakażenia uniknął za to wójt Sławomir Ambroziak, u którego test dał wynik negatywny.

Wirus odwołał nawet kino
Sobotnie projekcje w GOK-u zostały odwołane

Mieszkańcy gminy Jedwabno szykujący się na sobotnie seanse kina objazdowego w Gminnym Ośrodku Kultury przeżyli srogi zawód. Zostały one odwołane ze względu na, jak czytamy na internetowej stronie UG, „gwałtowny wzrost zakażeń oraz wynikające z tego zagrożenie epidemiczne”. Wójt Sławomir Ambroziak potwierdza, że w ostatnim czasie choruje bardzo dużo osób. - W szkole sporo klas jest na kwarantannie. Widzimy, że to tu, to tam, dochodzi do zakażeń – mówi. Choruje również kilkoro pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zakażenia uniknął za to wójt. Jak informowaliśmy przed tygodniem, w ostatniej sesji Rady Gminy uczestniczył zdalnie, z podejrzeniem koronawirusa. Wynik testu okazał się negatywny. Włodarz cały poprzedni tydzień spędził jednak w domu. - Dla bezpieczeństwa nie stawiłem się w pracy, bo na coś przecież zachorowałem i nie chciałem narażać moich współpracowników – tłumaczy.

W samym urzędzie, jak zapewnia, obowiązują wewnętrzne zabezpieczenia mające ograniczyć ryzyko zakażeń. - Pomaga nam w tym to, że większość pokoi urzędników jest jednoosobowa – mówi Ambroziak, dodając, że w urzędzie nie doszło jeszcze do sytuacji, aby jeden pracownik zaraził się od drugiego.

(ew)