Lekkoatleci Gwardii Szczytno z powodzeniem wystartowali w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend odbyły się w Warszawie.

Największe powody do zadowolenia ma Andrzej Regin, zwycięzca w konkursie pchnięcia kulą juniorów z wynikiem 17,87 m. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Sebastian Łukszo (17,05 m), który wystartował również w rzucie dyskiem, poprawiając wynikiem 44,70 m rekord życiowy i zajmując 5. miejsce. - W zawodach startowali także dwaj młodzicy, którzy wśród juniorów młodszych - starszych o 2 lata - zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze - relacjonuje trener Ireneusz Bukowiecki. Konrad Bukowiecki zajął dwa drugie miejsca: w rzucie dyskiem 1,5 kg, cięższym o 0,5 kg, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 45,00 m, oraz w pchnięciu kulą, gdzie uzyskał16,00 m. Drugi z zawodników, Łukasz Łukszo, zajął analogicznie 5. miejsce w rzucie dyskiem z rekordem życiowym 33,93 m i 5. miejsce w kuli -12,80 m.

W najbliższy weekend cała czwórka zawodników wystartuje w silnie obsadzonym międzynarodowym mityngu w Halle w Niemczech. Rywalami naszych lekkoatletów będą między innymi zawodnicy z Chin, Szwecji, Iranu, Czech i Niemiec.