Maciej Wojciechowski zajął 4. miejscew Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie.W swojej kategorii wiekowej był pierwszy.

Maraton w Dębnie, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Policji, zgromadził na starcie czterocyfrową liczbę uczestników. Wśród nich nie zabrakło zawodników ze Szczytna, w tym reprezentacji WSPol. Trasę tworzyło kilka pętli, z czego trzy prowadziły po mieście. Najszybszym z naszym biegaczy był Maciej Wojciechowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 30. miejsce, a wśród policjantów – czwarte. - Startowałem praktycznie bez przygotowania. Koledzy namówili, by wystartować z drużyną – tłumaczy Maciej Wojciechowski. -Wiedziałem, że jeśli pójdę za mocno, to biegu nie ukończę. Nie liczyłem na podium indywidualnie, liczyłem z drużyną, ale się nie udało. Najwyżej z pozostałych naszych biegaczy sklasyfikowano Zenona Klimika, który z czasem 3:15:10 uplasował się na 172 miejscu. - Doping był niesamowity. Ludzie z całego miasta na ulicach, poszczególni zawodnicy byli witani okrzykami z imienia. Czułem się jak na meczu piłkarskim, a nie jak na biegu – dzieli się wrażeniami zwycięzca ostatniego Plebiscytu „KM”.

Miejsca innych szczycieńskich zawodników:

444. Rafał Wilczek (3:34:07), 518. Maciej Wędziński (3:38:23), 554. Grzegorz Tomczak (3:39:59), 749. Paweł Wiśniewski (3:49:35), 943. Rafał Napiórkowski (3:56:23), 990. Rafał Kot (3:57:59), 1113. Dawid Adamcewicz (4:04:17), 1562. Robert Łachacz (4:29:51).