Wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska ucierpiała w wypadku, do którego doszło w piątkowy ranek na trasie Spychowo – Świętajno. Z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala w Piszu. Po badaniach jeszcze tego samego dnia została wypisana.

Wójt Świętajna ucierpiała w wypadku
Według policji, przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków

Informację o wypadku służby otrzymały w piątek 18 listopada około godziny 9.00. Z ustaleń policji wynika, że na trasie Spychowo – Świętajno kierująca osobowym volvo 23-latka nie dostosowała prędkości do panujących warunków. W wyniku tego wpadła w poślizg, a następnie zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo dostawczym mercedesem vito, którym kierował 34-latek. Pasażerką volvo była wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska. Kierująca osobówką, jej pasażerka oraz 39-letni pasażer mercedesa zostali przetransportowani do szpitali w Szczytnie i Piszu. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Poszkodowani doznali ogólnych obrażeń. Wójt Kołakowska po badaniach jeszcze tego samego dnia została wypisana ze szpitala w Piszu.

- Jest obolała, ale powoli wraca do siebie – powiedział nam w poniedziałek Bogdan Komosiński, sołtys Piasutna i brat cioteczny wójt.