Krzysztof Woźniak, 16-letni zawodnik Policyjnego Klubu Sportowego w Szczytnie zwyciężył w wadze +90 kg w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym.

Woźnak najlepszy

W sobotę 18 września odbyły się w Opolu finały Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego juniorów młodszych w judo.

Znakomity występ zanotował zawodnik Pol.KS-u Szczytno Krzysztof Woźniak, który w wadze +90 kg w pięknym stylu wywalczył pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie walki przed czasem. W pierwszym pojedynku zmierzył się z Krystianem Głów z GWARDII Piła pokonując go przez rzut. W ten sam sposób rozstrzygnął następny pojedynek z Przemysławem Wlazłym z GWARDII Warszawa. W walce o finał spotkał się z aktualnym mistrzem Polski w kategorii 90 kg Zbigniewem Stebnickim z CZARNYCH Bytom, którego po zaciętym pojedynku również pokonał przez rzut. W walce finałowej zwyciężył przez założenie trzymania zawodnikowi MKS JUWENIA Wrocław Adamowi Mycce, rewanżując mu się za porażkę na Mistrzostwach Polski.

- To największy sukces Krzysztofa - mówi jego trener Tadeusz Dymerski. - Kategoria +90 kg była na tym turnieju wyjątkowo silnie obsadzona. Startowało w niej pięciu medalistów Mistrzostw Polski, w tym dwóch aktualnych mistrzów Polski (jeden z nich przeszedł z kategorii niższej). Krzysztof Woźniak zdecydowanie górował nad swoimi przeciwnikami, pokonując w bezpośrednim pojedynku przed czasem między innymi mistrza i wicemistrza Polski.

Ten sukces ma bardzo duże znaczenie dla naszego zawodnika, który już wkrótce przechodzi do wyższej kategorii wiekowej - junior starszy, gdzie będzie musiał toczyć zacięte boje z przeciwnikami starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie. Pierwszy start w nowej kategorii wiekowej nastąpi już 16 października w Gdyni.

Trenerami Krzysztofa Woźniaka są Michał i Tadeusz Dymerscy.