W niedzielę 17 stycznia około godziny 17.00 policjanci z referatu ruchu drogowego, przejeżdżając przez Występ, zwrócili uwagę na stojące na DK nr 53 audi.

Wpadł, bo zepsuł mu się samochód
Zatrzymany przez policję 66-latek nie dość, że kierował samochodem po pijanemu, to jeszcze ma dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich wszelkich pojazdów, w tym jeden dożywotni, oraz dwukrotnie cofnięte prawo jazdy

Samochód miał włączone światła awaryjne. Mundurowi zatrzymali się, by zapytać kierowcę, czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna oświadczył, że chyba zepsuł mu się samochód, bo w trakcie jazdy zgasł. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego audi silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 66-letni mieszkaniec gminy Świętajno ma w organizmie blisko promil. Podczas weryfikacji danych mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym wyszło na jaw, że ma on dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni wydany w październiku ubiegłego roku. Obowiązywały go również dwie decyzje administracyjne wydane przez starostę o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 66-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, do którego się przyznał. Teraz sprawą mieszkańca gminy Świętajno zajmie się sąd.