W piątek 13 września na drodze Wielbark – Piwnice Wielkie kierujący motocyklem 29-letni mieszkaniec Wielbarka stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Wracał od teścia z promilami
Nie dość, że kierujący motocyklem 29-latek był pijany, to jeszcze okazało się, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych i polisy OC

Okazało się, że jego kłopoty z opanowaniem jednośladu były spowodowane nadmiernym spożyciem napojów wyskokowych. Badanie wykazało w organizmie 29-latka prawie 2,5 promila alkoholu. Służbom, które przybyły na miejsce, motocyklista tłumaczył, że wracał z wizyty u przyszłego teścia. Miłośnik jazdy na podwójnym gazie doznał urazu nogi i został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Dodatkowo okazało się, że motocykl nie miał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.