W środę 12 lipca rano policjanci szczycieńskiej komendy zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary trzech lat i pięciu miesięcy pozbawienia wolności.

Wreszcie dopadła go sprawiedliwość
Do wypadku, który spowodował zatrzymany 52-latek, doszło pod koniec lipca 2016 r. na trasie Wielbark – Przeździęk Wielki

W lipcu 2016 r. mieszkaniec gminy Wielbark spowodował wypadek drogowy na trasie Wielbark – Przeździęk Wielki. Kierował wówczas mitsubishi, znajdując się pod działaniem alkoholu i nie mając uprawnień. Prowadzone przez niego auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. W wypadku ucierpiał 38-letni wówczas pasażer pojazdu. Mężczyzna został zakleszczony w rozbitym aucie. Wydobyli go dopiero strażacy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Poszukiwany przez sąd 52-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od czerwca 2021 r. Szczycieńscy kryminalni zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Ze szczycieńskiej komendy mieszkaniec gminy Wielbark został przewieziony do zakładu karnego.