Janusz Jastrzębski, emerytowany naczelnik wydziału gospodarki miejskiej ze szczycieńskiego UM, osiąga coraz lepsze wyniki w klasie MASTERS. W minioną sobotę po raz pierwszy w karierze wskoczył na podium.

Wreszcie na pudle

W ubiegłym roku w Challenge Masters (kat. 4 a, wiek 60-64 lata) Jastrzębski zajął 25. miejsce na 64 sklasyfikowanych. Szczytnianin marzy, by w roku bieżącym wskoczyć, czy raczej wjechać do pierwszej dwudziestki. Tegoroczne występy potwierdzają, że plany te mogą zostać zrealizowane.

W minioną sobotę zanotował swój najlepszy w historii występ. W Toruniu w I Rakietowej Jeździe na Czas zajął 3. miejsce. Dystans 18 km pokonał w 22.52,60 min. Do zwycięzcy stracił 58 s. Rozradowany szczytnianin tego samego dnia niejako z rozpędu wystartował jeszcze w kryterium ulicznym w Inowrocławiu.

We wcześniejszych tegorocznych występach Janusza Jastrzębskiego jego największym przeciwnikiem była pogoda. W startach kwietniowych kolarzom ścigającym się w klasie Masters towarzyszyły chłód, deszcz i wiatr. W kwietniu Jastrzębski wziął udział w dwóch wyścigach w okolicach Częstochowy. Dwukrotnie zajmował 12. miejsce. Ciekawostkę może stanowić fakt, że w jednym z tych wyścigów nie wstrzymano ruchu ulicznego, co stanowiło spore utrudnienie dla kolarzy.

Janusz Jastrzębski ma już także za sobą Indywidualne Mistrzostwa Polski, które 7 maja przeprowadzono w Piekoszowie pod Kielcami. Impreza odbywała się w fatalnych warunkach pogodowych (grad). Szczytnianin dystans 17,4 km pokonał w 28,36 min. Ze stratą ok. 3 min do zwycięzcy zajął 15. miejsce. - Moja grupa wiekowa jest wiecznie mocno obsadzana - utyskuje emerytowany naczelnik ze szczycieńskiego UM. Po mistrzostwach kraju wystartował także w III Maratonie Kolarskim "Pasmem Gór Świętokrzyskich". Krótką (2,5 km), ale trudną (75% trasy pod górę) "czasówkę" ukończył na 10. pozycji.

Janusz Jastrzębski myślami jest już w Tyrolu, w Austrii, gdzie w sierpniu odbędą się Mistrzostwa Świata. Wcześniej wystartuje w Mistrzostwach Polski w Jeździe Dwójkami (jego partnerem będzie Marek Dziecioła z Warszawy) i Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym.