Krzysztof Bracki zajął drugie miejsce, a Antoni Strzemieczny i Szymon Kordek – trzecie w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie CUP w Białymstoku.

Wrócili z trzema medalami
Udanym występem w Białymstoku zawodnicy ASW-Novum zainaugurowali nowy sezon startowy

W sobotę w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Podlasie CUP. Do udziału przystąpiło 210 uczestników z 26 klubów z Polski oraz Rosji, Białorusi i Ukrainy. W tym gronie znalazło się pięcioro reprezentantów Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark: Natalia Krawczyk, Maciej Pawłowski, Krzysztof Bracki, Antoni Strzemieczny i Szymon Kordek. Podczas turnieju rozegrano konkurencję Kata (układy) i Kumite (walki). Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a walki naszych zawodników były bardzo wyrównane i zacięte. Dopiero werdykty sędziów wyłaniały w nich zwycięzcę. Do Szczytna wrócili z trzema medalami. Drugie miejsce w kategorii Juniorów młodszych (do 60 kg) zdobył Krzysztof Bracki, a w kadetach trzecie miejsca zajęli: Antoni Strzemieczny (pow. 45 kg) i Szymon Kordek (do 30 kg). - Tym udanym startem rozpoczęliśmy nowy sezon startowy – mówi prezes ASW Dariusz Hrynowiecki. Dodaje, że zawody w Białymstoku odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. - Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży – podkreśla prezes Hrynowiecki.