Takiego programu jeszcze nie było. Dzięki zaangażowaniu Sylwii Jaskulskiej, wicemarszałkini województwa oraz wiceprezes wojewódzkiego oddziału OSP RP na Warmii i Mazurach rusza akcja bezpłatnych badań spirometrycznych dla druhen i druhów OSP. Na początek Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie przebada 500 osób.

Wsparcie ochotniczych straży pożarnych - Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest priorytetem, a zdrowie druhen i druhów jest mi szczególnie bliskie, dlatego podjęłam decyzję o rozpoczęciu akcji badań, bo nasi strażacy potrzebują nie tylko doskonałego sprzętu, ale i zdrowia – tłumaczy Sylwia Jaskulska.

Choć trzeba uczciwie przyznać, że jeśli chodzi o dofinansowanie zakupu sprzętu czy modernizację i rozbudowę remiz, otrzymane wsparcie również robi wrażenie. Łącznie jednostki OSP z powiatu szczycieńskiego w obecnej kadencji samorządu województwa zostały wsparte kwotą, 512 tys. zł, w tym 180 tys. zł na zakup wozów.

- Mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo, inwestujemy w rozwój i modernizację Ochotniczych Straży Pożarnych, aby zapewnić im najlepsze warunki działania – mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński.