Zawodnicy szczycieńskiego WSPol zajęli drużynowo 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Judo, które odbyły się w Legionowie. Nasi judocy wywalczyli indywidualnie pięć medali, w tym jeden krążek złoty.

WSPOL drugi w kraju

Drużynę WSPol uzupełnili zawodnicy specjalizujący się w ju-jitsu i to również dzięki nim ekipa ze Szczytna mogła się cieszyć z miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie medale wywalczyli: Jacek Szewczak (złoty, 90 kg), Martyna Dudek (srebrny, +63 kg), Tadeusz Dymerski (brązowy, +81 kg, +40 lat), Marek Rybka (brązowy, 81 kg, +40 lat), Kamil Hornowski (brązowy, 66 kg). Do podium niewiele zabrakło Magdalenie Kobylarz (63 kg), która zajęła 4. miejsce. -Jestem zadowolony jako trener – podsumowuje mistrzostwa Tadeusz Dymerski. - O ile dobrze pamiętam, tak wysokiego miejsca jeszcze nie było. Dla pana Tadeusza dodatkowym powodem do satysfakcji jest fakt, że w branżowych mistrzostwach wywalczył już dziesiąty medal. Zasługi szczycieńskiego judoki i trenera docenili organizatorzy, powierzając mu funkcję chorążego policyjnej ekipy - w mistrzostwach uczestniczyli także reprezentanci Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

W hali legionowskiego CSP nie zabrakło znanych osobowości. Pojawili się w niej: Komendant Główny Policji Marek Działoszyński i zasłużeni polscy judocy – olimpijczycy, m.in. Paweł Nastula i Piotr Kamrowski.