Już tylko nieco ponad tydzień czekamy na kupony w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Po nim zaczniemy drugą część naszej zabawy i spośród piętnastu finalistów wyłonimy tegorocznego zwycięzcę. W tym tygodniu kolej na prezentację kandydatów z gminy Wielbark.

Wszyscy sołtysi jeszcze w grze
Trzykrotna zwyciężczyni Plebiscytu, Mariola Jabłońska z Jesionowca, w ubiegłym roku otrzymała w nagrodę od starosty rower

Na kupony w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego czekamy już tylko do piątku 13 kwietnia. Wciąż jeszcze można głosować na wszystkich sołtysów z powiatu szczycieńskiego. Po tym terminie rozpoczniemy II etap. Wejdzie do niego piętnaścioro finalistów. Będą to po dwie osoby z każdej gminy, które otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi gmina Szczytna reprezentowana przez trzech sołtysów). Spośród nich czytelnicy wyłonią tegorocznego zwycięzcę. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od starosty odpowiednio 3,2 i 1 tys. złotych. Rozstrzygnięcie Plebiscytu nastąpi w czerwcu.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Wielbark. Liczy ona 23 sołectwa. To z jej terenu pochodzi zwyciężczyni trzech ostatnich edycji naszej zabawy, Mariola Jabłońska z Jesionowca, która dzięki temu zdobyła dla swojej wsi już 9 tys. złotych. W ubiegłym roku otrzymała też od starosty indywidualną nagrodę – niespodziankę w postaci roweru. Czy i w tym roku po raz kolejny zawalczy o pierwszy stopień podium? Wszystko w rękach czytelników „Kurka”.

Przypominamy, że ważne są tylko kupony drukowane w naszej gazecie. Każda osoba może oddać dowolną liczbę głosów.

(kee)

SOŁTYSI Z GMINY WIELBARK:

Baranowo – Małgorzata Chmielińska,

Ciemna Dąbrowa – Dorota Łysiak,

Głuch – Jolanta Paćkowska,

Jesionowiec – Mariola Jabłońska,

Kipary – Krzysztof Deptuła,

Kołodziejowy Grąd– Roman Samsel,

Kucbork – Dariusz Kuciński,

Lejkowo – Franciszek Klimek,

Lesiny Wielkie – Robert Eichel,

Łatana Wielka – Aneta Krzyszkowska,

Nowojowiec – Mirosław Deptuła,

Olędry – Danuta Olender,

Piwnice Wielkie – Danuta Antoń,

Przeździęk Mały – Natalia Gąsiewska,

Przeździęk Wielki – Dorota Kostrzewa,

Sędrowo – Jan Zapadka,

Szymanki – Elwira Milewska,

Wesołowo – Krystyna Szewczyk,

Wyżegi – Teresa Gomułkiewicz,

Zabiele – Anna Gut,

Zieleniec – Hanna Deptuła,

Wielbark – Barbara Bruździak,

Stachy – Krzysztof Abramczyk.